Reklama

Reklama

Islamiści uprowadzili 40 chłopców

Terroryści z islamskiego ugrupowania Boko Haram są odpowiedzialni za uprowadzenie 40 chłopców i młodych mężczyzn z wioski Malari w północno-wschodniej Nigerii - podał serwis AFP.

O zdarzeniu poinformowali mieszkańcy Malari, którzy musieli opuścić swoje domy.

Reklama

Bandyci z Boko Haram napadli na wioskę wieczorem i uprowadzili 40 chłopców i mężczyzn w wieku od 10 do 23 lat. Zakładnicy zostali najprawdopodobniej przetransportowani do rezerwatu przyrody Sambisa, który uważany jest za jeden z bastionów islamistów w Nigerii.

"Przyjechali ciężarówkami i byli uzbrojeni. Kazali zebrać się wszystkim mężczyznom na placu i zaczęli się modlić. Później wybrali 40 chłopców i młodych mężczyzn, a następnie uprowadzili ich" - relacjonuje w rozmowie z AFP Bulama Muhammad.

Porwani najprawdopodobniej zostaną siłą wcieleni w szeregi Boko Haram.

Trwający już piąty rok terror ze strony Boko Haram pochłonął już życie ponad 13 tysięcy osób. Tysiące Nigeryjczyków, w tym kobiety i dzieci, zostały uprowadzone przez islamistów.

Najbardziej dramatyczny z incydentów to porwanie 200 uczennic ze szkoły w Chibok. Zdarzenie miało miejsce w kwietniu 2014 roku, a dziewczynki wciąż nie zostały wyswobodzone.

Dowiedz się więcej na temat: Nigeria | Boko Haram

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje