Reklama

Reklama

Indie: Lekarz zgwałcił 14-latkę, sąd odmówił aborcji

Indyjski sąd odmówił 14-latce późnej aborcji. Dziewczyna została zgwałcona przez lekarza w Gujarat (na zachodzie kraju) - poinformował adwokat ofiary. O sprawie pisze agencja AFP.

Sąd Najwyższy odrzucił wniosek złożony przez ojca dziewczyny, argumentując, że indyjskie prawo nie dopuszcza przerwania ciąży po 20. tygodniu.

"Ojciec ofiary jest robotnikiem i nie ma wystarczających środków, by dobrze zaopiekować się dzieckiem" - powiedział po procesie adwokat Pradip Bhate. Dodał, że rodzice nastolatki jeszcze nie zdecydowali, czy będą odwoływać się od wyroku.

Sędzia Abhilasha Kumari przyznał natomiast, że wydanie takiego wyroku było "trudną decyzją". "Okoliczności, w jakich dziecko zostało poczęte są dramatyczne, to traumatyczne przeżycie dla dziewczyny, ale faktem jest, że dziecko nie jest winne temu, że zostało poczęte. Jest niewinne, tak samo jak ofiara - jego matka" - mówił.

14-latka zaszła w ciążę w lutym po tym, jak lekarz wstrzyknął jej środki uspokajające, a następnie ją zgwałcił. Sprawca został aresztowany, przebywa w areszcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje