Reklama

Reklama

Igła w sercu dziecka. Rodzice chcą milion zł odszkodowania

Rodzice 3-letniego Dawida z Zamojszczyzny przez prawie pół roku nie wiedzieli, że w sercu ich dziecka tkwi igła chirurgiczna. Teraz żądają od szpitala miliona złotych rekompensaty. O sprawie pisze dziennikwschodni.pl

Kiedy Dawid się urodził lekarze ze szpitala w Zamościu stwierdzili u niego wrodzoną wadę serca, która skutkuje ciągłym niedotlenieniem organizmu. Chłopiec od razu trafił na oddział intensywnej terapii, a po ok. dwóch tygodniach do DSK w Warszawie. 4 kwietnia 2011 r. przeszedł tam pierwszą operację.

Reklama

Po udanej operacji rodzice zabrali chłopca do domu. Jak się jednak później okazało, zaszła konieczność przeprowadzenia kolejnego zabiegu. To właśnie w jego trakcie lekarze zostawili w jego sercu igłę chirurgiczną.

- Najgorsze, że nikt nas o tym nie poinformował. Może nie doszłoby do późniejszych komplikacji - zaznacza pani Iwona w rozmowie z dziennikwschodni.pl.

Chłopiec jest teraz ciężko chory, konieczny jest stały nadzór lekarza. Rodzice dziecka uważają, że w dużej mierze winien temu jest szpital, w którym 3-latek był operowany. Domagają się odszkodowania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje