Reklama

Reklama

Gowin apeluje do Tuska o debatę. "Podważasz demokratyczny charakter wyborów"

W liście otwartym do premiera Donalda Tuska jego kontrkandydat w wyborach na szefa PO Jarosław Gowin apeluje o debatę, zarzucając mu odwracanie się od idei demokratycznych pod przykrywką braku czasu.

"Jeśli poważnie podchodzisz do własnej propozycji, by przewodniczącego naszej partii wybierali wszyscy członkowie, to nie powinieneś bać się debaty ze mną" - pisze Gowin w liście, który rozpoczyna zwrotem "Szanowny Panie Przewodniczący, Drogi Donaldzie".

Reklama

Jarosław Gowin zwraca uwagę na fakt, że wcześniej nikt nie podważał sensowności zorganizowania debaty między Bronisławem Komorowskim a Radosławem Sikorskim, gdy partia wybierała swojego kandydata w wyborach prezydenckich.

"Kiedy dziś uchylasz się od decyzji w sprawie debaty ze mną, nieprzekonująco tłumacząc to brakiem czasu, to podważasz w pełni demokratyczny charakter wyborów" - stwierdza były minister sprawiedliwości.

Gowin przypomina, że "demokracja zakłada debatę", a sam Donald Tusk, gdy konkurował w Unii Wolności o przywództwo z Bronisławem Geremkiem, domagał się zorganizowania debaty.

"Badania pokazują, że dwie trzecie Polaków chce naszej debaty. Trzeba im okazać szacunek. Trzeba im przywrócić nadzieję. Ja jestem gotów" - zapewnia na zakończenie listu Gowin.

W wyborach na szefa PO startują Donald Tusk i Jarosław Gowin. Nowy przewodniczący partii zostanie wybrany bezwzględną większością głosów, w tajnych wyborach powszechnych wśród 42 tysięcy członków PO. Wyniki głosowania mają być znane po 20 sierpnia.

ML

FORUM: Gowin byłby lepszym szefem PO od Tuska?

Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Gowin | Donald Tusk | wybory szefa PO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje