Reklama

Reklama

Fatalny błąd lekarzy. 19-latka musiała usunąć pierś

Nastolatka z Wielkiej Brytanii z powodu niekompetencji lekarzy była zmuszona przeżywać koszmar. Kiedy miała 19 lat poddała się mastektomii. Lekarze przez dwa lata nie potrafili określić, co tak naprawdę jej dolega. O sprawie pisze metro.co.uk.

Morag McTiernan miała 17 lat, kiedy po raz pierwszy poszła do specjalisty, aby opowiedzieć mu o swoich dolegliwościach. Przyznała, że boli ją pierś, a lekarz uznał, że cierpi na infekcję przewodu mlecznego. To przypadłość dość powszechna wśród młodych dziewczyn. Ponieważ Morag była bardzo młoda, lekarz nie sprawdził nawet, czy ból może wynikać z czegoś innego np. z nowotworu.

Reklama

McTiernan przez dwa lata zmagała się z bólami. Kiedy stały się one nie do zniesienia, po raz kolejny udała się do lekarza. Wówczas usłyszała diagnozę: rak piersi. 19-latka musiała poddać się mastektomii. Przeszła także radioterapię i terapię hormonalną.

- Nie mogę przestać myśleć o tym, że gdybym tylko była starsza, usłyszałabym diagnozę wcześniej - mówi obecnie 21-letnia Morag.

Choć dziewczyna przeżyła prawdziwy dramat wszystko wskazuje na to, że jest już zdrowa.

Zachorowalność na raka piersi wśród nastolatek z Wielkiej Brytanii jest bardzo niska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy