Reklama

Reklama

Fatalna pomyłka. Zmarli, bo wzięli zły narkotyk

Dwóch turystów z Wielkiej Brytanii zmarło w Amsterdamie po wciągnięciu nosem heroiny, którą pomylili z kokainą - poinformowała policja. O sprawie pisze AFP.

Ciała dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat znaleziono dzisiaj w hotelu w południowej części Amsterdamu.

Reklama

 - Zaledwie miesiąc temu doszło do podobnego zdarzenia. 22-letni Brytyjski turysta zmarł w takich samych okolicznościach  - powiedział rzecznik policji Rob van der Veen. - Mężczyźni zmarli po tym, jak zażyli białą heroinę, którą mogli pomylić z kokainą - dodał.

Biała heroina jest krystaliczną formą narkotyku, którą zazwyczaj się wstrzykuje. Już co najmniej w 17 przypadkach była konieczna hospitalizacja osób, które brały ten narkotyk i zażywały go w niewłaściwy sposób. -  Biała heroina wygląda jak kokaina i często jest sprzedawana jako kokaina - tłumaczy van der Veen. - Rezultatem wciągnięcia jej przez nos jest silna niewydolność oddechowa - dodaje.

Wielu turystów w Amsterdamie przyciągają kawiarnie, w których legalnie można kupić marihuanę. Jednak tak zwane twarde narkotyki w Holandii są nielegalne.

Biała heroina jest produkowana w południowo-wschodniej Azji w tzw. złotym trójkącie (Laos, Tajlandia i Kambodża). Jest ona czystsza i zazwyczaj droższa od brązowej heroiny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje