Reklama

Reklama

Edmund Janniger pełni nową funkcję. Został szefem IGA

​Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że 20-letni Edmund Janniger nie jest już doradcą Antoniego Macierewicza.Tymczasem okazuje się, że ambitny młody człowiek ma już nowe, niemniej zaszczytne stanowisko.

Janniger został szefem Instytutu Spraw Międzynarodowych (IGA) z siedzibą w New Jersey. Poinformował o tym na swoim profilu na Twitterze. 

Reklama

Janniger na stronie, do której podał link, został przedstawiony jako strateg i polityk. Notka wspomina także o tym,że był doradcą szefa MON. Nie podano jednak, przez jaki czas sprawował ten urząd. Warto odnotować, że instytut został założony zaledwie kilka dni temu właśnie przez Jannigera i jego kolegów.

Po rezygnacji z doradzania Macierewiczowi Janniger wrócił do Stanów Zjednoczonych na studia. Uczy się tam na wydziale Administracji Uniwersytetu Rutgers w New Jersey. Jak pisał na swojej stronie internetowej, udzielał się tam w senacie uczelni i Radzie ds. Publicznych i Międzynarodowych.

W Polsce Janniger pełnił funkcję wicedyrektora biura poselskiego Antoniego Macierewicza i asystenta tego polityka. W czasie wyborów był wiceszefem Okręgowego Sztabu wyborczego PiS w okręgu piotrowskim (z którego startował Macierewicz).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje