Reklama

Reklama

Coraz więcej ofiar wirusa MERS. Pilne posiedzenie WHO

Światowa Organizacja Zdrowia zapowiada, że wkrótce zostanie zwołane nadzwyczajne posiedzenie w związku z coraz większą liczbą ofiar epidemii wirusowego schorzenia dróg oddechowych MERS. W Korei Południowej zmarła jedenasta osoba. O sprawie pisze agencja AFP.

Korea Południowa już trzeci tydzień zmaga się z groźnym wirusem atakującym drogi oddechowe. W piątek zmarła kolejna, już jedenasta osoba - to 72-kobieta.
Liczba zachorowań wzrosła natomiast do 126. W Korei Południowej kwarantanną objętych zostało 3,5 tysiąca osób. Zamknięto 2200 szkół.

W związku z tym,WHO zwoła nadzwyczajne posiedzenia - powiedział dziennikarzom rzecznik organizacji, Tarik Jasarevic. Zaznaczył, że liczba nowych przypadków zmniejsza się, ale sytuację trzeba monitorować. Eksperci mają ocenić, czy wirus stanowi "globalne zagrożenie". Dokładny termin spotkania nie jest na razie znany.

Reklama

Na świecie liczbę zakażonych MERS szacuje się na ponad 1200. Jest ponad 450 ofiar śmiertelnych. W największym stopniu wirusem jest dotknięta Arabia Saudyjska. 

Nowy szczep koronawirusa MERS wywołuje ostrą niewydolność układu oddechowego. Objawy to kaszel i gorączka, dochodzi do zapalenia płuc.

MERS należy do tej samej rodziny wirusów, co SARS, ale jest o tyle groźniejszy, że szybko prowadzi do niewydolności nerek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy