Reklama

Reklama

Co z immunitetem Burego? Mroczek: Służby nad tym pracują

- Pragnę oświadczyć, że dokumenty niezbędne do uchylenia immunitetu Buremu jeszcze nie wpłynęły do komisji. Według moich najświeższych informacji dokumenty są złożone u marszałek Sejmu i pracują nad nimi służby kancelaryjne - mówił Maciej Mroczek (RP).

Przewodniczący sejmowej Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich mówił także, że spodziewa się, iż te dokumenty Prokuratury Generalnej, Prokuratury Rejonowej będą przesłane do Komisji Regulaminowej w ciągu 48 godzin.  

- Taki jest mniej więcej czas reakcji i tyle zajmuje przygotowanie dokumentów - powiedział na briefingu prasowym przed Ministerstwem Sprawiedliwości Mroczek.

Mroczek zaznaczył także, że przy "dobrej woli" komisji sprawa uchylenia immunitetu może zostać rozstrzygnięta jeszcze w tej kadencji Sejmu.

Bury w zamieszczonym w piątek na swojej stronie internetowej oświadczeniu podkreślił, że w związku z pojawiającymi się wobec niego w mediach zarzutami chce poinformować, że ma "pełną świadomość niezależności Najwyższej Izby Kontroli".

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy