Reklama

Reklama

Belgia: Lodówka na ulicy. Dostęp ma każdy

Ta lodówka działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że postawiona została na ulicy Belgi. Każdy może zostawić w niej coś dla potrzebujących - informuje "The Huffington Post".

Lodówkę na ulicy Belgii postawiła organizacja dobroczynna"Corvia". Pomysł powstał z myślą o bezdomnych, którzy nie mają ciepłych domów, a w nich pełnych lodówek.

Reklama

Urządzenie jest zawsze otwarte, pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - mówi prezes organizacji dobroczynnej "Corvia" Mathilde Pelsers. - Każdy ma dostęp do lodówki, może do niej włożyć jedzenie lub je wyjąć - wyjaśnia.

Taka pomoc jest potrzebna bezdomnym zwłaszcza w mroźne zimowe miesiące, kiedy odpowiedni posiłek jest dla organizmu niezwykle ważny - wyjaśniają pomysłodawcy "ulicznej lodówki".

To już drugie takie urządzenie postawione dla potrzebujących na ulicach Belgii. Pierwsze, od momentu jego zainstalowania 23 grudnia minionego roku, jest ciągle uzupełniane przez Belgów - informuje brytyjskie "Metro".

Inicjatywa jest egzaminem dla społeczeństwa. Taka pomoc się sprawdzi, jeśli korzystać z niej będą tylko Ci, którzy pomocy naprawdę potrzebują.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy