Reklama

21 grudnia 2015: Fakty dnia

Wśród najważniejszych wydarzeń z poniedziałku znalazły się m.in. najnowszy sondaż CBOS, z którego Beata Szydło nie powinna się raczej cieszyć, wyrok w sprawie Brunona Kwietnia, a także doniesienie do prokuratury na pułkownika Krzysztofa Duszę. Dowiedz się więcej i przeczytaj, co jeszcze dziś się działo.

Jest postępowanie sprawdzające w sprawie pułkownika Krzysztofa Duszy. Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Warszawie wszczęli je z powiadomienia samego ministra obrony Antoniego Macierewicza. Ma ono wyjaśnić, czy odwołany szef Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO nie złamał przepisów o tajemnicy państwowej.

Więcej przeczytasz TUTAJ.

Zamachowiec samobójca zaatakował w poniedziałek w Afganistanie połączony afgańsko-amerykański patrol, zabijając pięciu żołnierzy i raniąc sześciu. Do ataku doszło koło bazy sił powietrznych Bagram, ok. 40 km na północ od Kabulu.

O zamachu przeczytasz TUTAJ. 

Reklama

Po trzech tygodniach urzędowania, gabinet premier Beaty Szydło ma więcej przeciwników (34 proc.) niż zwolenników (30 proc.) - wynika z grudniowego sondażu CBOS. 37 proc. badanych obawia się pogorszenia sytuacji w kraju; według 34 proc. pod rządami Szydło w Polsce będzie lepiej.

Dowiedz się więcej!

Sąd skazał Brunona Kwietnia na karę łączną 13 lat więzienia. Krakowski sąd uznał, że oskarżony jest winny przygotowywania zamachu na Sejm i podżegania studentów do współudziału.

Czytaj więcej 

"Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby" - napisał na Twitterze poseł Stanisław Pięta, odnosząc się w ten sposób do doniesień "GW" na temat tego, że Finał WOŚP obędzie się bez wsparcia wojska, policji i strażaków.

Więcej TUTAJ.


Była Miss Universe tylko przez kilka minut. Prawdziwe rozczarowanie przeżyła Miss Kolumbii Ariadna Gutierrez, która przez chwilę myślała, że wygrała międzynarodowy konkurs piękności. Okazało się, że prowadzący ceremonię... pomylił się podczas odczytywania kartki ze zwyciężczyniami.

Więcej o koszmarnej wpadce przeczytasz TUTAJ. 
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama