Reklama

Tomasz Buczek

Piątek, 14 czerwca 2024 (08:21)AktualizacjaPiątek, 14 czerwca 2024 (12:11)

Tomasz Buczek to polski przedsiębiorca, polityk, działacz wolnościowy, lider Ruchu Narodowego na Podkarpaciu. W czerwcu 2024 roku został wybrany do Parlamentu Europejskiego.

Tomasz Buczek
Tomasz Buczek/Patryk Ogorzalek /AW

Tomasz Buczek

  • Data urodzenia:1986
  • Kraj urodzenia:Polska
  • Należy do:

Tomasz Buczek - wykształcenie i kariera zawodowa

Tomasz Buczek ma wykształcenie wyższe. Jest inżynierem budownictwa. Prowadzi własną działalność gospodarczą z zakresu m.in. usług remontowych i budowlanych.

Tomasz Buczek - kariera polityczna

Tomasz Buczek jest członkiem i liderem Ruchu Narodowego na Podkarpaciu. Od wielu lat działa w organizacjach wolnościowych. Był m.in. wiceprezesem Młodzieży Wszechpolskiej na Podkarpaciu.

Od 2018 roku Tomasz Buczek regularnie startuje w wyborach do różnych gremiów i organów. Do niedawna zawsze bez powodzenia.

W 2018 roku Tomasz Buczek ubiegał się bez sukcesu o mandat w sejmiku województwa podkarpackiego. W 2019 roku - do Parlamentu Europejskiego. W tym samym roku porażką zakończył się jego start w wyborach do Sejmu. Podobnie zakończyła się próba wyboru na posła w wyborach parlamentarnych w 2023 roku.

Sukces wyborczy osiągnął dopiero w czerwcu 2024 roku. Tomasz Buczek został w wyborach europejskich wybrany do Parlamentu Europejskiego. Był liderem listy Konfederacji w okręgu nr 9 (województwo podkarpacie). Zagłosowały na niego 51 754 osoby.  

Tomasz Buczek - życie prywatne

Tomasz Buczek mieszka w Kolbuszowej Górnej (województwo podkarpackie).

Tomasz Buczek - Wiadomości

Poniedziałek, 10 czerwca 2024 (12:38)
Ponad 20 posłów zostało wybranych do Parlamentu Europejskiego. W tym gronie są również wiceministrowie, co doprowadzi do przetasowań w rządzie. Kto przejmie mandat i zasiądzie w Sejmie?...
Poniedziałek, 10 czerwca 2024 (10:42)
Polacy wybrali 53 europarlamentarzystów, którzy pojadą do Brukseli. W poniedziałek na oficjalnej stronie Państwowej Komisji Wyborczej pojawiła się lista kandydatów, którzy otrzymali mandaty.
Piątek, 23 listopada 2018 (11:27)
Starosta powiatu kolbuszowskiego Józef Kardyś zawiesił swoją funkcję przewodniczącego powiatowych struktur PiS. Decyzja ta ma związek z jego odwołaniem i po dwóch dniach ponownym powołaniem na...
Środa, 14 listopada 2007 (08:58)
Białystok zaprezentował swoją ofertę inwestycyjną na Międzynarodowych Targach Nieruchomości w Barcelonie. Zainteresowanie inwestorów wzbudził m.in. Plac Inwalidów.