Reklama

Patryk Jaki

Poniedziałek, 13 czerwca 2022 (10:24)AktualizacjaPiątek, 14 czerwca 2024 (12:56)

Patryk Tomasz Jaki jest politykiem, doktorem nauk o bezpieczeństwie. Poseł na Sejm VII i VIII kadencji. Eurodeputowany IX i X kadencji.

Patryk Jaki
Patryk Jaki/Wojciech Strozyk//Reporter

Patryk Jaki

  • Data urodzenia:11.05.1985
  • Miejsce urodzenia:Opole
  • Kraj urodzenia:Polska
  • Należy do:

Patryk Jaki - rodzina i wykształcenie

Patryk Jaki urodził się 11 maja 1985 roku w Opolu. Jego ojciec to Ireneusz Jaki – były doradca prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego. W 2010 roku Patryk Jaki otrzymał tytuł magistra politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył także szkolenie na Sam Houston State University w Huntsville. 

Patryk Jaki - działalność polityczna

Od 2003 roku Patryk Jaki pracował jako specjalista od marketingu w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu. Trzy lata później przystąpił do Platformy Obywatelskiej, lecz po wyborach do rady miasta Opola przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości. Już w 2014 roku kandydował do Parlamentu Europejskiego, lecz nieskutecznie. W lipcu tego samego roku zasiadł w klubie poselskim znanym teraz jako Zjednoczona Prawica

Patryk Jaki jest autorem ustawy o rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym w Polsce oraz inicjatorem programu Praca dla więźniów. 

Patryk Jaki nie wstydzi się mówić głośno o swoich poglądach. Jest zwolennikiem przywrócenia kary śmierci oraz przeciwnikiem dokonywania aborcji z powodu choroby płodu. Popiera in vitro i legalizację marihuany w celach leczniczych. Jest przeciwnikiem przyjmowania imigrantów do Polski.

W kwietniu 2018 roku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości został typowany na prezydenta miasta Warszawy. Wybory przegrał z Rafałem Trzaskowskim. Następnie kandydował do Parlamentu Europejskiego, w którym obecnie jest członkiem Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. 

Został kandydatem Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość na wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Uzyskał mandat posła do Parlamentu Europejskiego X kadencji.

Patryk Jaki - życie prywatne 

Prywatnie żonaty od 2013 roku z Anną Kuszkiewicz. Mają syna Radosława, urodzonego w 2014 roku oraz córkę Aleksandrę, urodzoną w 2020 roku. 

Patryk Jaki - Wiadomości

Patryk Jaki - Wideo

Wtorek, 9 kwietnia 2024 (20:39)
- Zjednoczona Prawica powinna pracować razem. Spory są i będą. Natomiast spierać się, jak to w rodzinie, należy w swoim gronie, a nie publicznie. Ale to już jest problem panów, a nie mój -...
Czwartek, 28 marca 2024 (14:11)
- Zadaje pan pytania, na które nie pozwala pan odpowiedzieć. Zakrzykuje pan. Niech pan pozwoli odpowiedzieć - mówił do dziennikarza podczas konferencji prasowej wzburzony Patryk Jaki.