Reklama

Marcin Mastalerek

Czwartek, 2 listopada 2023 (12:21)AktualizacjaCzwartek, 2 listopada 2023 (12:27)

Marcin Mastalerek jest polskim politykiem i działaczem samorządowym. W latach 2011-2015 był posłem na Sejm VII kadencji. W 2023 roku został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP i szefem gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

Marcin Mastalerek (z prawej) i prezydent Andrzej Duda
Marcin Mastalerek (z prawej) i prezydent Andrzej Duda/Wojciech Olkuśnik/East News

Marcin Mastalerek

Marcin Mastalerek - wykształcenie

Marcin Mastalerek jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Tytuł magistra uzyskał w 2008 roku. 

Marcin Mastalerek - kariera polityczna i zawodowa

Już w czasach studenckich udzielał się politycznie. Angażował się w działania partii Prawa i Sprawiedliwość, a także Forum Młodych PiS. Na czele tego drugiego stanął w 2011 r.

W 2010 roku Marcin Mastalerek został radnym do Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz przewodniczącym klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. 

W 2011 r. w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła na Sejm - również z ramienia PiS. W latach 2014-2015 pełnił funkcję rzecznika prasowego PiS.

W 2015 roku współorganizował zwycięską kampanię prezydencką Andrzeja Dudy, jednak sam nie wystartował w wyborach parlamentarnych, które odbyły się w tym samym roku.

W latach 2016-2017 pracował jako dyrektor ds. komunikacji koncernu PKN Orlen, którym w tamtym czasach kierował Wojciech Jasiński. 

W listopadzie 2018 r. objął funkcję wiceprezesa piłkarskiej Ekstraklasy S.A., którą pełnił do września 2023 roku. Jego głównym zadaniem miała być poprawa wizerunku Ekstraklasy, co miało przyciągnąć nowych sponsorów i kibiców.

W 2020 roku prezydent Andrzej Duda mianował go swoim doradcą społecznym, a 24 października 2023 r., tuż po wyborach parlamentarnych został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP i szefem Gabinetu Prezydenta RP, zastępując Pawła Szrota, który uzyskał mandat posła na Sejm X kadencji.

Marcin Mastalerek - życie prywatne

Jako młody chłopak Marcin Mastalerek próbował swoich sił w piłce nożnej - trenował w szczecińskich klubach: Pogoni Szczecin oraz Arkonii Szczecin. 

Jego żona Beata Mastalerek jest przedsiębiorczynią. Prowadzi firmę kosmetyczną o nazwie Ambasada Kosmetyczna

Marcin i Beata Mastalerkowie wychowują wspólnie dwie córki - Helenę i Barbarę.

Powiązane z tematem Marcin Mastalerek

Andrzej Duda - prezydent Rzeczypospolitej Polskiej od 6 sierpnia 2015 roku. Były podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości i Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) to polska partia polityczna założona przez braci Lecha i Jarosława Kaczyńskich w 2001 roku, na fali popularności, jaką Lech Kaczyński zdobył jako minister...

Marcin Mastalerek - Wiadomości

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 (12:43)
- Mam powody do satysfakcji. PiS po prostu zniknął. To są bardzo znaczące wyniki. 15 października pokazał, że nasza koalicja miała wielki sens - powiedział premier Donald Tusk, odnosząc się do...
Czwartek, 21 marca 2024 (10:19)
- Marcina Mastalerka nie znam osobiście, ale dawno temu zdefiniował swój stosunek do naszego ugrupowania (...). Ma jakiś uraz do PiS - powiedział Interii Przemysław Czarnek, kiedy zapytaliśmy go o...
Wtorek, 19 marca 2024 (14:09)
Wszystkie konflikty, które zarówno w kampanii, jak i po wyborach prezes PiS Jarosław Kaczyński próbował zamieść pod dywan, wybuchają teraz jeden po drugim. I to ze zdwojoną siłą. - Katastrofa wisi...
Sobota, 16 marca 2024 (06:58)
Zapewnienia o wyłączeniu obszaru bezpieczeństwa i polityki zagranicznej spod konfliktu politycznego dotykającego już inne instytucje polskiego państwa; zapewnienia, które pojawiły się w okolicach...

Marcin Mastalerek - Wideo

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 (09:50)
„Wszyscy wygrali, bo każdy ogłasza zwycięstwo, natomiast przegrała demokracja, bo frekwencja jest niższa. Ludzie nie zaangażowali się w te wybory, szkoda” – tak wyniki drugiej tury wyborów...