Reklama

Marcin Mastalerek

Czwartek, 2 listopada 2023 (12:21)AktualizacjaŚroda, 17 lipca 2024 (14:01)

Marcin Mastalerek jest polskim politykiem i działaczem samorządowym. W latach 2011-2015 był posłem na Sejm VII kadencji. W 2023 roku został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP i szefem gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

Marcin Mastalerek
Marcin Mastalerek/Wojciech Olkuśnik/East News

Marcin Mastalerek

Marcin Mastalerek - wykształcenie

Marcin Mastalerek jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Tytuł magistra uzyskał w 2008 roku. 

Marcin Mastalerek - kariera polityczna i zawodowa

Już w czasach studenckich udzielał się politycznie. Angażował się w działania partii Prawa i Sprawiedliwość, a także Forum Młodych PiS. Na czele tego drugiego stanął w 2011 r.

W 2010 roku Marcin Mastalerek został radnym do Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz przewodniczącym klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. 

W 2011 r. w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła na Sejm - również z ramienia PiS. W latach 2014-2015 pełnił funkcję rzecznika prasowego PiS.

W 2015 roku współorganizował zwycięską kampanię prezydencką Andrzeja Dudy, jednak sam nie wystartował w wyborach parlamentarnych, które odbyły się w tym samym roku.

W latach 2016-2017 pracował jako dyrektor ds. komunikacji koncernu PKN Orlen, którym w tamtym czasach kierował Wojciech Jasiński. 

W listopadzie 2018 r. objął funkcję wiceprezesa piłkarskiej Ekstraklasy S.A., którą pełnił do września 2023 roku. Jego głównym zadaniem miała być poprawa wizerunku Ekstraklasy, co miało przyciągnąć nowych sponsorów i kibiców.

W 2020 roku prezydent Andrzej Duda mianował go swoim doradcą społecznym, a 24 października 2023 r., tuż po wyborach parlamentarnych został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP i szefem Gabinetu Prezydenta RP, zastępując Pawła Szrota, który uzyskał mandat posła na Sejm X kadencji.

Marcin Mastalerek - życie prywatne

Jako młody chłopak Marcin Mastalerek próbował swoich sił w piłce nożnej - trenował w szczecińskich klubach: Pogoni Szczecin oraz Arkonii Szczecin. 

Jego żona Beata Mastalerek jest przedsiębiorczynią. Prowadzi firmę kosmetyczną o nazwie Ambasada Kosmetyczna

Marcin i Beata Mastalerkowie wychowują wspólnie dwie córki - Helenę i Barbarę.

Powiązane z tematem Marcin Mastalerek

Andrzej Duda - prezydent Rzeczypospolitej Polskiej od 6 sierpnia 2015 roku. Były podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości i Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) to polska partia polityczna założona przez braci Lecha i Jarosława Kaczyńskich w 2001 roku, na fali popularności, jaką Lech Kaczyński zdobył jako minister...

Marcin Mastalerek - Wiadomości

Sobota, 13 lipca 2024 (08:20)
Dla Kaczyńskiego i Tuska prezydentura to polityczne narzędzie, nie cel. To jeden z instrumentów (wcale nie pierwszoplanowy) zdobywania władzy, a nie władza sama. Dla obu władzą prawdziwą jest po...
Poniedziałek, 8 lipca 2024 (09:15)
Kaczyński stąpa po niepewnym gruncie. Traci autorytet w PiS, ale nie chce stracić partii. Dlatego nie zmieni retoryki i stylu, ale zrobi wiele, by nie zaspokoić apetytów Szydło, Morawieckiego i...
Sobota, 6 lipca 2024 (07:24)
Na polskiej prawicy potencjalni ludzie Donalda Trumpa to Mateusz Morawiecki i Marcin Mastalerek. Nie chodzi mi tu o jakkolwiek rozumianą korupcję, ale o autentyczną fascynację i bliskość....
Czwartek, 13 czerwca 2024 (12:09)
Jak nieoficjalnie dowiedziała się Interia, Małgorzata Paprocka zajmie miejsce ustępującej szefowej Kancelarii Prezydenta RP, Grażyny Ignaczak-Bandych. Prezydencka minister odchodzi ze względu na...
Poniedziałek, 10 czerwca 2024 (13:54)
Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych odchodzi ze stanowiska. - Ze względu na problemy zdrowotne, dwa tygodnie temu, poprosiłam prezydenta, żeby mnie odwołał. A on się do tego...

Marcin Mastalerek - Wideo