Reklama

Anna Bryłka

Wtorek, 11 czerwca 2024 (09:58)AktualizacjaWtorek, 11 czerwca 2024 (14:31)

Anna Bryłka - prawniczka, historyczka i posłanka do Parlamentu Europejskiego X kadencji wybrana z ramienia Konfederacji.

Anna Bryłka podczas wieczoru wyborczego Konfederacji
Anna Bryłka podczas wieczoru wyborczego Konfederacji/Michał Żebrowski/East News

Anna Bryłka

  • Data urodzenia:1990
  • Miejsce urodzenia:Koło
  • Kraj urodzenia:Polska

Anna Bryłka - wykształcenie i doświadczenie zawodowe 

Anna Bryłka jest absolwentką prawa i historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim.

Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku handel zagraniczny w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Była stypendystką zagranicznych uczelni: na Universita degli Studi di Perugia we Włoszech oraz Bunker Hill Community College w Bostonie w Stanach Zjednoczonych. 

Anna Bryłka - działalność społeczna 

Anna Bryłka jest działaczką w organizacjach katolickich i narodowych, współpracuje z Narodową Organizacją Kobiet.  

Anna Bryłka - działalność polityczna 

Anna Bryłka pełni funkcję wiceprezeski Ruchu Narodowego. Do grudnia 2023 była również rzeczniczką prasową Konfederacji, a następnie została powołana na dyrektorkę ds. europejskich w tym samym ugrupowaniu.

Jest autorką programu Ruchu Narodowego w zakresie rolnictwa i Unii Europejskiej. Była rzeczniczką sztabu wyborczego Krzysztofa Bosaka w wyborach prezydenckich w 2020 roku. 
 
W 2024 roku uzyskała mandat europosła, kandydując z listy Konfederacji. Wcześniej bez powodzenia kandydowała do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (2018), w wyborach do Parlamentu Europejskiego (2019) oraz w wyborach parlamentarnych (2023). 

Anna Bryłka - życie prywatne

Anna Bryłka pochodzi z Koła w woj. wielkopolskim.

Anna Bryłka - Wiadomości

Poniedziałek, 10 czerwca 2024 (10:42)
Polacy wybrali 53 europarlamentarzystów, którzy pojadą do Brukseli. W poniedziałek na oficjalnej stronie Państwowej Komisji Wyborczej pojawiła się lista kandydatów, którzy otrzymali mandaty.
Niedziela, 9 czerwca 2024 (23:11)
Anna Bryłka i Ewa Zajączkowska-Hernik - jeśli badania exit poll się potwierdzą, to one zostaną europosłankami Konfederacji. To jedna trzecia mandatów całego ugrupowania. - Mandaty dla kobiet...

Anna Bryłka - Wideo

Czwartek, 13 czerwca 2024 (09:57)
Anna Bryłka osiągnęła najlepszy procentowy wynik w eurowyborach z całej Konfederacji. Potrafi doić krowy, grać na organach i śpiewać. Studiowała w Perugii i uwielbia Umbrię. Do Parlamentu...