Reklama

Reklama

Włoszczowa: Pijana 36-latka wiozła dwójkę dzieci. Zatrzymał ją przechodzień

Pijana 36-latka przewożąca dwójkę dzieci w wieku czterech i sześciu lat zatrzymana przez mieszkańca jednego z osiedli we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie). - Mężczyzna, nie czekając na służby, pobiegł do samochodu, otworzył drzwi i wyciągnął kluczyki ze stacyjki - powiedziała Weronika Rak z miejscowej policji. Nietrzeźwej kobiecie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

W środowe popołudnie dyżurny włoszczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców, o ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwej kierującej. Zdarzenie to miało miejsce na jednym z osiedli we Włoszczowie, gdzie natychmiast skierowano policyjny patrol.

Obywatelskie zatrzymanie we Włoszczowie. Mężczyzna powstrzymał pijaną 36-latkę

- Jak się okazało, zaniepokojony mieszkaniec zauważył przez okno swojego mieszkania, jak kierująca pojazdem marki volkswagen wsiada do samochodu. Jej zachowanie wskazywało na to, iż kobieta może być nietrzeźwa, dlatego świadek postanowił natychmiast zareagować. Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy, po czym niezwłocznie wybiegł na zewnątrz - powiedziała st. post. Weronika Rak z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie.

Reklama

Tam zauważył, jak kierująca volkswagenem uderza w inny zaparkowany pojazd. Zgłaszający podbiegł do samochodu, otworzył drzwi i wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę - dodała policjantka.

Włoszczowa: Kobieta miała 2,4 alkoholu we krwi

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariuszy ustalili, iż siedząca za kierownicą 36-latka w swoim organizmie miała 2,4 promila alkoholu. Ponadto w pojeździe, którym kierowała, znajdowało się także troje pasażerów, w tym dwójka małych dzieci w wieku czterech i sześciu lat. 36-latka została zatrzymana, a dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziny.

Prokurator zastosował wobec kobiety dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Zgodnie z kodeksem karnym może jej grozić do dwóch lat pozbawienia wolności.

- Apelujemy o trzeźwość podczas z korzystania z dróg. Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem, nietrzeźwość to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. Nie czekajmy na tragiczne przykłady, wspólnie twórzmy bezpieczne drogi - podkreśliła policjantka. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy