Reklama

Reklama

Wizerunek radnego PiS na zaproszeniach na marsz równości. Zawiadamia prokuraturę

Zdjęcia przewodniczącego kieleckiej rady miasta Jarosława Karyśa (PiS) oraz prezydenta miasta Bogdana Wenty znalazły się na zaproszeniach promujących lokalny marsz równości. Żaden z wymienionych nie zgodził się na wykorzystanie wizerunku. Radny złożył w poniedziałek zawiadomienie do prokuratury o naruszenie dóbr osobistych.

W poniedziałek do kilku instytucji w Kielcach trafiły zaproszenia na marsz równości, który ma odbyć się w stolicy woj. świętokrzyskiego 9 lipca. Na zaproszeniu umieszczono wizerunki przewodniczącego Rady Miasta Jarosława Karysia (szef klubu PiS) i prezydenta Kielc Bogdana Wenty. Żaden z nich nie wyraził na to zgody. Dodatkowo Karysiowi przypisano również cytat: "Jako Przewodniczący Rady Miasta jestem reprezentantem wszystkich Kielczan. Życzę udanego przemarszu w dobrej atmosferze" (pisownia oryginalna).

Zaproszenie z fałszywymi cytatami pojawiło się też w internecie.

Reklama

Jarosław Karyś składa zawiadomienie do prokuratury

- Wartości, które wyznaję, są zupełnie sprzeczne z ideami propagowanymi przez marsz równości - powiedział w poniedziałek Jarosław Karyś. - Nigdy nie popierałem i nie będę popierał środowisk LGBT, gdyż ich ideologia nie mieści się w moich wartościach. Dlatego też ta informacja bardzo mnie ubodła i nie mogę zostawić jej bez echa - zaznaczył.

Zobacz też: Parada Równości Warszawa 2022. Przeszli w niej też Ukraińcy

- Jako przewodniczący Rady Miasta Kielce, bo tak właśnie zostałem tam podpisany, złożyłem zawiadomienie do prokuratury o naruszenie moich dóbr osobistych. Oczekuje, że winni zostaną ukarani - dodał samorządowiec.

Rzecznik prezydenta Kielc Marcin Januchta poinformował, że również Bogdan Wenta rozważa podjęcie kroków prawnych w tej sprawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy