Reklama

Reklama

Tajemnicza śmierć matki i syna w Wąchocku. Ustalenia prokuratury

W niedzielę w dwóch różnych domach w Wąchocku znaleziono ciała matki i syna. Teraz sprawę bada prokuratura. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do zgonów nie przyczyniły się osoby trzecie.

W niedzielne popołudnie starachowiccy policjanci otrzymali informację od zaniepokojonego członka rodziny, że mieszkanka gminy Wąchock nie daje oznak życia.

Matka i syn nie dawali oznak życia

- Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety w wieku 61 lat. Ciało kobiety zostało zabezpieczone do dalszych badań - powiedział w poniedziałek asp. Sebastian Śpiewak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Następnie policjanci udali się do syna kobiety, aby powiadomić go o śmierci matki. - W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli 45-latka, który także nie dawał oznak życia. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny - podkreślił asp. Śpiewak.

Reklama

Zmiany chorobowe wstępną przyczyną zgonu

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz przekazał, że sekcja zwłok kobiety została przeprowadzona we wtorek po południu.

- Wstępne wyniki nie wskazują na to, aby ktokolwiek przyczynił się do jej śmierci. Lekarz wskazał wstępnie zmiany chorobowe jako przyczynę zgonu - podkreślił Prokopowicz.

Prokuratura: Nie wykluczamy na razie żadnej z wersji

Sekcja zwłok 45-letniego mężczyzny zostanie przeprowadzona w czwartek. - Czynności dowodowe, które były wykonywane w tej sprawie na miejscu zdarzeń, nie dają podstaw do stwierdzenia, że do śmierci tych osób ktokolwiek się przyczynił - dodał prokurator.

Zaznaczył jednak, że na chwilę obecną prokuratura nie wyklucza jednoznacznie faktu, że do śmierci tych osób, zwłaszcza syna, mógł ktoś się przyczynić.

- Nie wykluczamy na razie żadnych z tych dwóch przeciwstawnych wersji, czyli, że te zdarzenia były bez udziału osób trzecich, bądź taki udział był. Jednak na chwilę obecną żadne dowody nie wskazują na to, że ktoś mógł się przyczynić do śmierci matki i syna - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy