Reklama

Świętokrzyskie: Trzech mężczyzn zatrzymanych podczas rabunku bankomatu

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych podczas napadu na bankomat. Do wydarzenia doszło w Zagnańsku. Grozi im do 10 lat więzienia. Jak informuje policja w Kielcach byli podejrzewani o planowanie działalności przestępczej.

Kielczanin i dwóch mieszkańców województwa pomorskiego zostało zatrzymanych na gorącym uczynku w trakcie włamania do bankomatu na terenie gminy Zagnańsk. Grozi im do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu miejskiej jednostki policji już od dłuższego czasu podejrzewali trzech mężczyzn o planowanie działalności przestępczej. Policjanci obserwowanych mężczyzn zauważyli w ubiegłym tygodniu przy jednym z marketów na terenie gminy Zagnańsk.

Reklama

Były policjant skazany na 36 kar dożywocia za przestępstwa seksualne

Zagnańsk. Zaplanowany rabunek

- Mężczyźni za pomocą różnych narzędzi próbowali sforsować zabezpieczenia bankomatu, by dostać się do gotówki. Planowali nawet użyć do tego własnego samochodu, w którym było urządzenie służące do zagłuszania sygnału sieci GSM i GPS. Zatrzymanie przeprowadzone przez policjantów było dynamiczne i, co najważniejsze, skuteczne - powiedział mł. asp. Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

37-letni kielczanin oraz dwaj mieszkańcy województwa pomorskiego w wieku 31 i 19 lat trafili do policyjnych cel. 

W piątek zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli m.in. zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego miesięcznego aresztu.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: kradzież | bankomat | województwo świętokrzyskie

Reklama

Reklama

Reklama