Reklama

Reklama

Świętokrzyskie: Tragiczny pożar. Zginęła czteroosobowa rodzina

Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, zginęło w pożarze, do którego doszło w nocy z czwartku na piątek w miejscowości Nieskurzów Stary. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej.

Około 2:30 w nocy z czwartku na piątek w Nieskurzowie Starym (woj. świętokrzyskie) doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Strażacy, którzy pojawili się na miejscu, dokonali makabrycznego odkrycia. W domu znaleziono zwłoki czteroosobowej rodziny - zginęli rodzice w wieku 37 i 39 lat, oraz dwoje dzieci 3 i 14 lat.

- U ewakuowanych  osób stwierdzono brak funkcji życiowych, lekarz potwierdził zgon całej rodziny - przekazał Interii st. kpt. Marcin Bajur, rzecznik świętokrzyskich strażaków.

W trakcie akcji ranny został strażak

Marcin Bajur dodał, że podczas akcji ratunkowej ranny został jeden ze strażaków. - Odniósł niewielkie poparzenia, jest hospitalizowany - mówił.

Reklama

Z nieoficjalnych informacji wynikało, że w budynku mogła przebywać jeszcze dwójka seniorów. - To ostatecznie się nie potwierdziło, te osoby są całe i zdrowe, mamy z nimi kontakt - powiedziała rzeczniczka opatowskiej policji mł. asp. Katarzyna Czesna-Wójcik.

Dodała, że trwają oględziny pogorzeliska z udziałem biegłego ds. pożarnictwa. - Wstępnie, jako przyczynę pożaru wskazano zwarcie instalacji elektrycznej, do którego doszło prawdopodobnie w kuchni - poinformowała mł. asp. Czesna-Wójcik.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy