Reklama

Reklama

Świętokrzyskie: Przypalał własne dziecko zapalniczką. Usłyszał zarzuty

Prokuratora Rejonowa w Końskich zakończyła śledztwo przeciwko 29-letniemu Marcinowi D. z powiatu koneckiego (woj. świętokrzyskie). Mężczyzna przypalał półtorarocznego syna zapalniczką. Grozi mu do 10 lat więzienia.

- W toku śledztwa uzyskano materiał dowodowy w postaci m.in. zeznań świadków i opinii biegłych, w oparciu, o który ustalono, że 29-latek od sierpnia 2021 r. do 28 maja 2022 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną, a dodatkowo w okresie od marca do 28 maja 2022 r. także nad swoim małoletnim synem, którego m.in. przypalał zapalniczką i u którego spowodował w ten sposób naruszenie czynności narządu ciała - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Zarzut znęcania się nad małoletnim ze szczególnym okrucieństwem

Marcin D. został zatrzymany 28 maja tego roku przez wezwanych na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy policji i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Końskich. - Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty: znęcania się nad małoletnim ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie u niego obrażeń ciała oraz zarzut znęcania się nad konkubiną i zarazem matką dziecka - podkreślił Prokopowicz.

Reklama

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Końskich zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. 

Oskarżonemu, który był już w przeszłości karany za m.in. przestępstwa przeciwko mieniu i wolności, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy