Reklama

Reklama

​Świętokrzyskie: Pożar w zakładzie produkującym meble

15 zastępów straży gasiło halę produkcyjną firmy wytwarzającej meble w Denkówku, w gminie Bodzechów. Spłonęła hala o powierzchni około 800 metrów kwadratowych.

Mł. bryg. Barbara Majdak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformowała, że strażacy otrzymali zgłoszenie po godzinie 5.

"Pożarem objęta została przybudówka hali produkcyjnej o powierzchni 800 metrów kwadratowych. Do gaszenia wysłano 15 zastępów straży i 40 ratowników. Obecnie trwa dogaszanie pożaru. Sytuacja jest opanowana" - poinformowała Barbara Majdak.

Dodała, że na razie trudno powiedzieć, co mogło być przyczyną pożaru. Zaznacza, że akcja była skomplikowana z uwagi na znajdujące się na terenie hali materiały łatwopalne. 

Reklama

"Na szczęście strażakom udało się powstrzymać rozprzestrzenianie ognia na kolejny budynek produkcyjno-magazynowego o powierzchni 3,5 tys. metrów. To duży sukces, że ta hala nie spłonęła, biorąc pod uwagę ilość materiałów łatwopalnych. W pożarze nikt nie ucierpiał" - powiedziała Majdak.

Strażaków z Ostrowca Świętokrzyskiego wsparły jednostki z powiatu ostrowieckiego, ale także z Opatowa i Starachowic oraz Kielc.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy