Reklama

Reklama

​Świętokrzyskie: Pożar składowiska z chemikaliami. Ewakuowano mieszkańców

Ponad 20 zastępów straży pożarnej gasi pożar składowiska odpadów w podkieleckich Nowinach (woj. świętokrzyskie). Zarządzono ewakuację.

Do pożaru doszło około godziny 15. Dyżurny komendy wojewódzkiej świętokrzyskiej straży pożarnej przekazał, że płonie składowisko, na którym znajdowały się zbiorniki z chemikaliami oraz butlami z gazami technicznymi. Na placu zaparkowane były także samochody ciężarowe.

Sebastian Nowaczkiewicz, wójt Sitkówki-Nowiny poinformował, że przy konsultacji ze strażakami zarządzono ewakuację 150 mieszkańców. Wójt zaapelował jednocześnie, aby gapie nie zbliżali się do miejsca pożaru, ponieważ samochody blokują dojazd i utrudniają akcję gaśniczą strażakom. Kłęby czarnego gęstego gminu są widoczne z kilkunastu kilometrów.

Reklama

"Przekazaliśmy do mieszkańców komunikat za pośrednictwem serwisu SMS-owego, żeby nie wychodzili z domów i pozamykali okna w mieszkaniach. Jest też zarządzona ewakuacja 150 mieszkańców z ulicy Perłowej. Mieszkańcy zostaną przetransportowani do Schroniska Młodzieżowego w Nowinach przy ulicy Gimnazjalnej" - powiedział Nowaczkiewicz.

Z informacji przekazywanych przez strażaków wynika, że do pożaru składowiska z chemicznymi odpadami doszło po tym, jak ogień z podpalonych traw przeniósł się na teren składowiska. Na miejscu trwa akcja gaśnicza. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy