Reklama

Reklama

Świętokrzyskie: Gigantyczny pożar fabryki mebli

W fabryce mebli "Meblodex" w Suchedniowie w woj. świętokrzyskim zapaliła się hala o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Strażakom udało się opanować pożar. Straty mogą sięgać 1 mln zł.

Podczas akcji gaśniczej jeden z ratowników został ranny.  Poszkodowany strażak-ochotnik spadł z drabiny. Został przewieziony do szpitala, a jego życiu nic nie grozi. 

Reklama

W akcji brało udział 19 zastępów Straży Pożarnej. 

Rzecznik prasowy skarżyskiej straży - Michał Ślusarczyk powiedział, że źródło ognia zostało zlokalizowane. Ratownicy opanowali sytuację, a teraz trwa dogaszanie pożaru. 

Spaliła się hala wielkości 50 na 15 metrów i obok hałda materiałów poprodukcyjnych. Strażakom udało się uratować obiekt biurowy firmy, a pracownicy zabezpieczyli znajdujące się w nim dokumenty. 

Jak podaje TVP INFO straty mogą przekraczać 1 mln zł. W hali zajęły się cztery nowe maszyny do produkcji mebli. Instalacja ostatniej odbyła się 10 dni temu. Maszyny nie były ubezpieczone. 

Żaden z pracowników zakładu nie odniósł obrażeń. Załoga pracowała dziś w fabryce, ale wszyscy opuścili ją przed wybuchem ognia. Przyczyny pożaru nie są znane. 

Zobacz zdjęcia z akcji strażaków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne