Reklama

Reklama

Świętokrzyskie: 61-latek śmiertelnie postrzelony. Trwa policyjna obława

61-letni mężczyzna został śmiertelnie postrzelony w środę (8 lipca) w Zbrzy w woj. świętokrzyskim. Policja wstępnie ustaliła, kto mógł być sprawcą. Trwa obława z udziałem kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Reklama

Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach poinformował, że sygnał o zdarzeniu wpłynął w środę po godzinie 14. 

Reklama

"Otrzymaliśmy zgłoszenie od mężczyzny, na numer alarmowy 112 z informacją, że na jednej z posesji w miejscowości Zbrza znalazł on ciało mężczyzny. Jak się okazało, 61-latek miał ranę postrzałową głowy. Zgłaszający podjął reanimację, ale niestety mężczyzny nie udało się uratować" - powiedział Macek.

Dodał, że przy ciele nie znaleziono broni. "Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został śmiertelnie postrzelony i kwalifikujemy to jako zabójstwo. Na miejscu pracuje prokurator, biegły medycyny sądowej oraz technicy, którzy prowadzą oględziny miejsca zdarzenia, zbierają ślady i przesłuchują świadków" - dodał.

Sprawca oddalił się. "Wstępnie ustaliliśmy, kim ta osoba mogła być. Była już wcześniej notowana i miała konflikty z prawem" - podkreślił Macek, dodając jednocześnie, że w poszukiwania podejrzewanego zaangażowanych jest kilkudziesięciu policjantów.

"W akcję zaangażowani są funkcjonariusze prewencyjni, kryminalni i ruchu drogowego. Na drogach mamy wystawione posterunki blokadowe, kontrolujemy samochody tak, aby zatrzymać tego wytypowanego mężczyznę" - dodał.

Z nieoficjalnych informacji lokalnych mediów wynika, że zastrzelony mężczyzna to sołtys Zbrzy.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama