Reklama

Reklama

Świętokrzyskie: 61-latek śmiertelnie postrzelony. Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego

Świętokrzyska policja poszukuje 57-letniego Leszka Gawiora, który może mieć związek ze śmiertelnym postrzeleniem 61-letniego mieszkańca gminy Morawica. Funkcjonariusze ostrzegają, że poszukiwany może być uzbrojony i niebezpieczny.

Reklama

Policjanci pierwszy sygnał o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Zbrza w gminie Morawica, otrzymali w środę (8 lipca) po godz. 14. 

Reklama

"Otrzymaliśmy zgłoszenie od mężczyzny, na numer alarmowy 112 z informacją, że na jednej z posesji znalazł on ciało mężczyzny. Jak się okazało, 61-latek miał ranę postrzałową głowy. Zgłaszający podjął reanimację, ale niestety mężczyzny nie udało się uratować" - powiedział sierż. szt. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Dodał, że przy ciele nie znaleziono broni. "Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został śmiertelnie postrzelony i kwalifikujemy to jako zabójstwo. Na miejscu pracuje prokurator, biegły medycyny sądowej oraz technicy, którzy prowadzą oględziny miejsca zdarzenia, zbierają ślady i przesłuchują świadków" - dodał.

Duża akcja policji

Sprawca oddalił się. 

"Wstępnie ustaliliśmy, kim ta osoba mogła być. Była już wcześniej notowana i miała konflikty z prawem" - podkreślił Macek, dodając jednocześnie, że w poszukiwania podejrzewanego bierze udział kilkudziesięciu policjantów.

"W akcje zaangażowani są funkcjonariusze prewencyjni, kryminalni i ruchu drogowego. Na drogach mamy wystawione posterunki blokadowe, kontrolujemy samochody tak, aby zatrzymać tego wytypowanego mężczyznę" - dodał.

Może być uzbrojony

Policja opublikowała personalia i rysopis mężczyzny. Poszukiwany to 57-letni Leszek Gawior. Mężczyzna ostatnio ubrany był w ciemną kurtkę, czerwoną koszulkę oraz długie spodnie. 

Osoby, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu mężczyzny, proszone są o kontakt z policją. Mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny.

Z nieoficjalnych informacji lokalnych mediów wynika, że zastrzelony mężczyzna to sołtys Zbrzy.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama