Reklama

Reklama

Świętokrzyskie: 13-latka urodziła dziecko. Prokuratura chce odebrania praw jej rodzicom

Kielecka prokuratura chce odebrania praw rodzicielskich rodzicom 13-latki, która urodziła dziecko 71-letniemu Stanisławowi G. Mężczyzna została zatrzymany i usłyszał zarzuty, a dziewczynka przebywa obecnie w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Z ustaleń śledczych wynika, że 13-latka urodziła dziecko w domu 9 sierpnia. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe, którego załoga stwierdziła zgon noworodka, udzieliła pomocy 13-latce i następnie zabrała ją do szpitala.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód. Badania DNA pozwoliły na ustalenie ojca dziecka. Okazał się nim 71-letni Stanisław G.

Do 12 lat więzienia

Mężczyzna został zatrzymany. Postawiono mu zarzut współżycia seksualnego z 13-latką. W toku przesłuchania częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Reklama

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za zarzucany czyn podejrzanemu grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Jak poinformował Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, prokuratura złożyła wniosek do Sądu Rejonowego o odebranie praw rodzicielskich rodzicom 13-latki.

- Wniosek został złożony już w początkowym etapie śledztwa. Prokurator dostrzegł bowiem okoliczności, które uzasadniały złożenie takiego wniosku. Decyzją sądu 13-latka została umieszczona w placówce opiekuńczo-wychowawczej - powiedział Prokopowicz. Dodał, że z uwagi na lokalizację tej placówki, postępowanie w sprawie odebrania praw rodzicielskich zostało przekazane do Sądu Rejonowego w Końskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama