Reklama

Reklama

Świętokrzyskie. 13-latka urodziła dziecko. Ojcem okazał się 71-latek

71-letni Stanisław G. jest podejrzany o seksualne wykorzystanie 13-latki, która 9 sierpnia urodziła dziecko. To, że mężczyzna jest ojcem, potwierdziły badania DNA. Noworodek zmarł tuż po porodzie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura w Kielcach.

13-latka z województwa świętokrzyskiego urodziła dziecko 9 sierpnia. Wówczas na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego załoga stwierdziła zgon noworodka, udzieliła pomocy matce i następnie zabrała ją do szpitala.

Ciało dziecka zostało poddane sekcji zwłok. Ponadto badania DNA pozwoliły na ustalenie ojca dziecka. Okazał się nim 71-letni Stanisław G. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód.

Stanisław G. częściowo przyznał się do winy

- Prokurator zlecił zatrzymanie mężczyzny i w piątek przedstawił mu zarzut współżycia seksualnego z 13-latką. W toku przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia - powiedział rzecznik kieleckiej Prokuratury Okręgowej Daniel Prokopowicz.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za zarzucany czyn podejrzanemu grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama