Reklama

Reklama

Stodoły: Tajemnicza śmierć 51-letniego księdza. Trwa śledztwo policji

Zmarł 51-letni Adam Kamiński - proboszcz w parafii pod wezwaniem świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Stodołach. Nieprzytomnego duchownego na terenie plebanii znaleźli wierni i od razu powiadomili odpowiednie służby. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni nie byli w stanie uratować życia kapłana. Policja i prokuratura prowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności, w jakich doszło do tragedii.

W niedzielę 2 października kieleccy policjanci otrzymali zawiadomienie o nieprzytomnym księdzu znalezionym przez wiernych na terenie plebanii we wsi Stodoły. Parafianie zaczęli martwić się o duchownego, gdy ten zjawił się na porannej mszy świętej. Postanowili więc, że rozejrzą się po kościelnych pomieszczeniach.

Na miejsce zdarzenia przed godziną 9:00 udali się funkcjonariusze policji i opatowskiej straży pożarnej, ratownicy medyczni oraz prokurator.

- Dokładnie o godzinie 8:51 dostaliśmy zgłoszenie o nieprzytomnej osobie znajdującej się w zamkniętym pomieszczeniu. Przez okno było widać, że potrzebuje ona pomocy. Strażacy dojechali na miejsce równo z karetką. Użyli sprzętu hydraulicznego, by otworzyć drzwi i umożliwić wejście do środka załodze pogotowia - przekazywał starszy kapitan Sebastian Saramański, oficer prasowy opatowskiej straży pożarnej, cytowany przez portal Echo Dnia.

Reklama

Trwa śledztwo ws. śmierci księdza

Pomimo starań służb ratunkowych, 51-letniego księdza nie udało się uratować. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności, w jakich doszło do tragedii.

- Wyjaśniamy dokładne okoliczności zdarzenia. Ciało zostanie zabezpieczone do sekcji, która do odpowiedź na pytanie o przyczynę śmierci - mówi w niedzielne południe młodszy aspirant Maciej Ślusarczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, w rozmowie z "Echem dnia".

Z nieoficjalnych informacji wynika, że śledczy wykluczyli, że do śmierci duchownego mogły przyczynić się osoby trzecie. Policja i prokurator nie wykluczają również, że ksiądz mógł targnąć się na swoje życie.

Do zdarzenia doszło na terenie parafii pod wezwaniem świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Stodołach. Zmarły ksiądz Adam Kamiński był tam proboszczem.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama