Reklama

Reklama

Starachowice: Starosta rezygnuje z funkcji. Sprawa dotyczy tamtejszej lecznicy

​Piotr Babicki zrezygnował z funkcji starosty starachowickiego. To pokłosie ujawnionych w ubiegłym miesiącu przez prezydenta Starachowic Marka Materka informacji o tamtejszym szpitalu powiatowym. Sprawa dotyczyła faworyzowania znajomych przy zatrudnieniu w starachowickiej lecznicy.

Samorządowiec poinformował o tym we wtorek wieczorem w mediach społecznościowych.

"Nie ma i nie będzie mojej zgody na wykorzystywanie swojej pozycji zawodowej do załatwiania swoich prywatnych spraw" - pisał kilka tygodni temu na Facebooku Materek, którego ugrupowanie współrządzi również w powiecie.

Po jego reakcji z funkcji nieetatowego członka zarządu powiatu odpowiadającego za zdrowie zrezygnował Robert Sowula. Rezygnację złożył także dyrektor starachowickiego szpitala Grzegorz Kaleta.

Piotr Babicki: Doszło do naruszenia standardów

We wtorek wieczorem o ustąpieniu ze stanowiska starosty starachowickiego poinformował Piotr Babicki. "W nadzorowanej przez Powiat Starachowicki jednostce Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej doszło do naruszenia standardów, jakimi kieruje się Komitet Wyborczy Marka Materka. W poczuciu politycznej odpowiedzialności złożyłem rezygnację z funkcji starosty starachowickiego" - napisał na Facebooku Babicki.

Reklama

"Dziękuję Mieszkańcom za silne wsparcie podczas mojej pracy. Dziękuję wszystkim Współpracownikom, Samorządowcom, Komitetowi Wyborczemu Marka Materka, z którego zostałem wybrany oraz wszystkim ludziom dobrej woli. Powiat i Miasto są mi bardzo bliskie i nadal będę je wspierał swoją wytężoną pracą" - dodał.

Rezygnację mają w czwartek przyjąć radni podczas sesji rady powiatu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL