Reklama

Reklama

Spacer z bronią palną. Policja znalazła u 31-latka ponad 100 sztuk amunicji

31-latek spacerował z przedmiotem przypominającym broń palmą. Jak podaje policja, zachowywał się podejrzanie, a w chwili zatrzymania miał prawie promil alkoholu we krwi. U mężczyzny znaleziono ponad 100 sztuk amunicji.

Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Mniów, który, jak wynika z ustaleń mundurowych, posiadał ponad 100 sztuk amunicji oraz trzy przedmioty przypominające broń palną.

Mniów. Przechadzał się przy jednym ze sklepów

Do kieleckich policjantów zgłoszenie dotarło we wtorek wieczorem. Przy jednym ze sklepów w gminie Mniów miał chodzić mężczyzna, najprawdopodobniej z bronią. Na miejscu mundurowi ustalili, że podejrzanie zachowujący się człowiek poszedł w nieznanym kierunku. 

"Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna zachowywał się spokojnie, nikomu nie groził, ale nie było wiadomo, czy przedmiot był faktycznie bronią palną" - informuje świętokrzyska policja. 

Reklama

Ponad 100 sztuk amunicji znalezionej w trakcie przeszukania byłego myśliwego

Jeszcze we wtorkowy wieczór funkcjonariusze dotarli do 31-latka, w przeszłości myśliwego. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli 104 sztuki amunicji oraz trzy przedmioty przypominające broń długą. Mieszkaniec gminy Mniów w chwili zatrzymania miał blisko promil w organizmie.

Zabezpieczone przedmioty trafiły już do szczegółowej ekspertyzy, a śledczy weryfikują, czy 31-latek miał aktualne zezwolenie na tego typu jednostki broni. Jeśli podejrzenia policjantów zostaną potwierdzone i okaże się, że mężczyzna stracił licencję, a zabezpieczone przedmioty są jednostkami broni palnej, może on usłyszeć zarzuty. Za nielegalne posiadanie broni lub amunicji grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy