Reklama

Reklama Lotto w kościele. "Może przerobią konfesjonał na kolekturę"

W kościele w Skarżysku-Kamiennej podczas koncertu kolęd ustawiono baner Totalizatora Sportowego Lotto, który był sponsorem wydarzenia. Zdjęcie ze zdarzenia błyskawicznie obiegło internet. Parafia wydała oświadczenie w którym przeprasza, że "nie zostały zachowane wszystkie normy kościelne dotyczące przestrzeni sakralnej i czynności liturgicznych".

W Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego "Arco" i scholi parafialnej. Wydarzenie doszło do skutku z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Parafii.

Sponsorem koncertu był oddział Totalizatora Sportowego Lotto z siedzibą w Kielcach. Dlatego też w świątyni ustawiono baner z logo tej firmy. Znalazł się on z boku, po prawej stronie kościoła.

Sytuację nagłośnił internauta w mediach społecznościowych.

"Ciekawe czy ksiądz proboszcz zgodził się ustawić banery za 'Bóg zapłać' czy pokaźną kwotę" - napisano na Facebooku na profilu Spotted: Skażysko-Kamienna.

Reklama

Dodano, że "Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej już nie raz pokazała, że nawet ksiądz się za pieniądze modli, ale sytuacja z dziś to już tragedia!"

Internauci komentują sprawę. "Może przerobią jeden konfesjonał na kolekturę"

Pod postem pojawiło się dużo wpisów odnoszących się do sytuacji.

"W Piśmie Świętym opisana jest sytuacja jak w świątyni urządzono jarmark, a Jezus biczem skręconym ze sznurów rozgonił to towarzystwo. Myślę, że idąc z duchem czasu w dzisiejszych czasach przydałby się bejsbol" - napisał jeden z komentujących.

CZYTAJ WIĘCEJ: Inflacja uderza w Kościół. Proboszczowie coraz więcej wydają na rachunki

Inny internauta zawarł swoją krytykę w delikatniejszych słowach. "Osobiście bym wolał, żeby kościoły były skromne, a kasa wydawana na drogie sprzęty przeznaczona na pomoc ubogim. Tak w swoim życiu czynił Jezus, a KK przeczy nauce Jezusa i Ewangelii" - napisał.

"Może przerobią jeden konfesjonał na kolekturę" - zaproponował kolejny komentujący.

"Środki będą przekazane na działalność wykonawców"

Parafia wydała oświadczenie, w którym przeproszono za zaistniałą sytuację. Proboszcz ks. kan. Jan Kularski stwierdził, że "nie zostały zachowane wszystkie normy kościelne dotyczące przestrzeni sakralnej i czynności liturgicznych".

Poinformowano również, do kogo trafią środki uzyskane dzięki reklamie. Przekazano, że "będą przekazane na działalność wykonawców koncertu".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kościół | baner | lotto | msza święta | oburzenie | koncerty | kolędy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy