Reklama

Reklama

Prezydent Andrzej Duda o powrocie pociągów do Końskich

Prezydent Andrzej Duda skomentował w mediach społecznościowych powrót pociągów na dworzec w Końskich (woj. świętokrzyskie). Wiosną 2020 roku na peronie tamtejszej, nieczynnej stacji podpisywał nowelizację ustawy o transporcie kolejowym, która wprowadzała Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej Plus. "Największa satysfakcja jest wtedy, gdy coś zmienia się na lepsze" - napisał.

Prezydent Andrzej Duda wiosną ubiegłego na nieczynnej stacji w Końskich podpisał nowelizację ustawy o transporcie kolejowym tzw. Kolej Plus. Zapowiedział jednocześnie przywrócenie połączeń kolejowych do KońskichO podpisaniu nowelizacji ustawy pisaliśmy TUTAJ.

Jak poinformowało biuro prasowe PKP PLK, na prace remontowe linii kolejowej 25 Skarżysko-Kamienna-Tomaszów Mazowiecki przeznaczono ponad 28 mln zł ze środków budżetowych. Dzięki rewitalizacji linii kolejowej numer 25 na nowo możliwa jest bezpośrednia podróż koleją między województwami świętokrzyskim i łódzkim. W niedzielę o godzinie 4.44, po 12 latach przerwy z Końskich odjechał pierwszy pociąg pasażerski relacji Końskie-Łódź Chojny.

Reklama

"Największa satysfakcja jest wtedy, gdy coś zmienia się na lepsze. Dobro wraca ale i dobre wraca #Końskie" - napisał w niedzielę po południu na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Pociągi wróciły do Końskich

W ramach rewitalizacji linii 25 wyremontowano również perony, m.in. na stacjach i przystankach: Skarżysko Milica, Bliżyn, Stąporków, Końskie i Opoczno. Zadanie obejmowało także punktową naprawę torów i wymianę dwóch rozjazdów. Poprawiona została nawierzchnia na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w Bliżynie i Końskich.

Przez ostatnie 12 lat na trasie Skarżysko-Kamienna - Opoczno prowadzony był wyłącznie ruch towarowy.

Według rządowych zapowiedzi na realizację programu Kolej Plus przeznaczono 6,6 mld zł do 2028 r. 85 proc. wartości zaplanowanych inwestycji będzie finansowało państwo poprzez PKP PLK. Program zakłada odbudowę, modernizację i przywracanie do eksploatacji tych torów kolejowych, które zostały zlikwidowane, ale też budowę nowych. Nowe szlaki kolejowe mają łączyć miejscowości powyżej 10 tysięcy mieszkańców z miastami wojewódzkimi. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy