Reklama

Reklama

Pińczów: 78-latka zatrzymana przez policję. Była poszukiwana od 18 lat

Finał sprawy sprzed lat. Policjanci z Pińczowa zatrzymali 78-letnią mieszkankę miasta, która od 2004 roku poszukiwana była za wyłudzenie pieniędzy od banków i osób fizycznych.

Prokuratura Rejonowa w Pińczowie w 2004 roku wydała postanowienie o przedstawieniu 60-letniej wówczas kobiecie, zarzutów oszustwa na szkodę osób fizycznych i oszustwa kredytowego w kilku bankach na łączną kwotę ponad 50 tys. zł.

- Czynności tej nie można było jednak dokonać, ponieważ podejrzana unikała kontaktów z policją i zaczęła się ukrywać. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta opuściła kraj. Dlatego też w 2010 roku sąd postanowił o jej tymczasowym aresztowaniu - powiedział asp. szt. Damian Stefaniec z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

Reklama

Pińczów: Kobiecie grozi 8 lat więzienia

Poszukiwania kobiety trwały 18 lat. - Ostatnio policjanci ustalili, że od pewnego czasu osoba, którą się interesują, przebywa na terenie gminy Busko-Zdrój. Kobieta została zatrzymana we wtorek, dzięki czemu stara sprawa będzie mogła w końcu znaleźć swój finał - podkreślił policjant.

Za przestępstwa, których dopuściła się kobieta, grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy