Reklama

Pijany 19-latek za kierownicą. Nie żyje jedna osoba

Ponad promil alkoholu w organizmie, a policja nie wyklucza także wpływu narkotyków - w takim stanie 19-letni mężczyzna usiadł za kierownicę i doprowadził do wypadku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zginął 65-latek. Młody kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło ok. godz. 2 w nocy z soboty na niedzielę na skrzyżowaniu ulic Radwana i Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji, poinformowała, że 19-letni kierowca bmw na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu volvo prowadzonemu przez 32-latka.

Volvo podróżowali także dwaj mężczyźni w wieku 65 i 36 lat oraz dziewięcioletnie dziecko. Na skutek odniesionych obrażeń 65-latek zmarł w szpitalu.

Kierowca bmw po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci odnaleźli podejrzewanego 19-latka na terenie miasta, został zatrzymany.

Reklama

- W chwili zatrzymania miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Tester wykazał, że mógł być pod wpływem narkotyków. Pobrano od niego krew do przebadania na obecność zakazanych substancji - przekazała asp. Wrzesień.

Zatrzymana została także trójka pasażerów bmw: dwie 18-latki oraz 21-latek, który miał przy sobie porcję suszu wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL