Reklama

Reklama

Ostrowiec Świętokrzyski: Radny PiS wykluczony z partii

Mateusz C., wiceprzewodniczący klubu radnych PiS w ostrowieckiej radzie miasta, został wykluczony z partii. Samorządowiec jest podejrzany o znieważenie policjantów na służbie oraz naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich.

Decyzję o wykluczeniu radnego z partii podjął w piątek wieczorem Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości. Informacje potwierdził w piątek Andrzej Pruś, sekretarz PiS w województwie świętokrzyskim.

Zgłoszenie o awanturze domowej

Mateusz C. miał znieważyć policjantów w środę. Rafał Dobrowolski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, poinformował, że funkcjonariusze otrzymali wówczas zgłoszenie o awanturze domowej na jednym z ostrowieckich osiedli.

- Jeden z uczestników, 46-letni mężczyzna zachowywał się agresywnie oraz używając słów wulgarnych i powszechnie uznawanych za obelżywe, znieważył interweniujących policjantów. Ponadto w trakcie zatrzymania naruszył on nietykalność jednego z nich - przekazał Rafał Dobrowolski.

Reklama

Mężczyzna został zatrzymany, był trzeźwy. Przedstawiono mu zarzuty znieważenia słownego policjantów oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Mężczyzna noc spędził w izbie zatrzymań komendy, został zwolniony następnego dnia.

- Policjant, którego mężczyzna kopnął w klatkę piersiową, nie wymagał interwencji lekarskiej - powiedział Dobrowolski.

Samorządowcowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności. 

W piątek radny nie odbierał telefonu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje