Reklama

Reklama

Ostrowiec Świętokrzyski: Areszt dla 39-latka z maczetą. Terroryzował mieszkańców

Na jednym z osiedli w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawił się 39-latek z maczetą. Według ustaleń policji mężczyzna groził mieszkańcom oraz dokonał rozboju w pobliskim sklepie. Był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował tymczasowy areszt wobec 39-latka, który jest podejrzany o dokonanie rozboju i kierowanie gróźb karalnych. Mężczyzna miał m.in. grozić przypadkowym osobom maczetą - poinformowała świętokrzyska policja.

Jak przekazała podkom. Ewelina Wrzesień, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. w sobotę 2 lipca około godziny 23, ostrowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który na osiedlu Stawki miał chodzić z maczetą i zaczepiać przypadkowe osoby.

Na miejsce zostały skierowane patrole. Po chwili funkcjonariusze ostrowieckiej komendy zauważyli mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi agresora. Okazał się nim mieszkaniec Ostrowca Św., przy którym policjanci znaleźli maczetę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Reklama

Policja: 39-latek popełnił zarzucane czyny w warunkach recydywy

- W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili, że mężczyzna przy użyciu niebezpiecznego narzędzia groził 14-latkowi. Dodatkowo wyszło na jaw, że w 22 czerwca w jednym z osiedlowych sklepów na terenie miasta dokonał rozboju. Jak ustalili policjanci, 39-latek wszedł do sklepu i grożąc personelowi przedmiotem przypominającym broń palną, dokonał kradzieży dwóch butelek piwa - przekazała podkom. Wrzesień.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nieoficjalnie: Jan Targosz nie żyje. Profesor AGH zamordowany w Nowej Hucie

Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. - 39-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa - zaznaczyła funkcjonariuszka.

Mężczyźnie może grozić do 18 lat pozbawienia wolności

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy