Reklama

Reklama

Niepokorny proboszcz upomniany. "Niestosowne zachowanie"

Biskup kielecki Jan Piotrowski upomniał proboszcza parafii Pacanów za jego niestosowne zachowanie wobec parafian - wynika z oświadczenia rzecznika diecezji kieleckiej. Mieszkańcy parafii domagali się odwołania ks. Leszka Domagały, zarzucając mu mobbing, zastraszania i poniżanie.

"W ostatnim czasie sposób postępowania proboszcza z Pacanowa wobec niektórych parafian był nieodpowiedni i przyczynił się do niechęci wobec niego i zamieszania we wspólnocie parafialnej" - czytamy w oświadczeniu rzecznika prasowego diecezji kieleckiej ks. Mirosława Cisowskiego. 

Proboszcz z Pacanowa upomniany. Biskup postawił warunek

Jak dodał, biskup kielecki Jan Piotrowski "zwrócił uwagę księdzu proboszczowi na jego niestosowne zachowanie, po bratersku go upomniał i zobowiązał do unikania słów i zachowań, które mogłyby przynieść szkodę parafii".

"Ksiądz biskup wyraża nadzieję na pozytywne zakończenie tej trudnej sytuacji, wzajemne przebaczenie i budowanie relacji pomiędzy proboszczem a parafianami w duchu szacunku, współpracy i troski o dobro wspólnoty parafialnej w Pacanowie" - podkreślił ks. Cisowski.

Reklama

Pacanów. Konflikt proboszcza z mieszkańcami

Konflikt między proboszczem parafii w Pacanowie i jego mieszkańcami opisała "Polityka". Parafianie oskarżali duchownego o mobbing, zastraszania i poniżanie, zarzucając mu też, że "terroryzuje miasto i jego mieszkańców"

Domagali się odwołania księdza, który w parafii w Pacanowie jest już od 12 lat.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy