Reklama

Reklama

Kielczanie odwołają prezydenta? Trwa referendum

O godz. 7 rozpoczęło się referendum w sprawie odwołania przed końcem kadencji prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego. Głosowanie ma potrwać do godz. 21. Wyniki najprawdopodobniej będą znane w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Na kartach do głosowania znajduje się jedno pytanie: "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Wojciecha Lubawskiego Prezydenta Miasta Kielce przed upływem kadencji?".

Głosując za odwołaniem, stawia się znak "X" w kratce obok odpowiedzi "TAK". Głosując przeciw odwołaniu, stawia się znak "X" w kratce obok odpowiedzi "NIE". Postawienie znaku "X" w obu kratkach albo niepostawienie znaku "X" w żadnej kratce decyduje o tym, że głos jest nieważny.

Kielczanie mogą głosować w godz. 7-21 w 95 siedzibach komisji obwodowych w mieście.

Reklama

Referendum będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy głosowali w wyborach prezydenta Kielc jesienią 2014 roku.

Wynik będzie rozstrzygający, jeżeli za jednym z rozwiązań oddana zostanie więcej niż połowa ważnych głosów.

Do zakończenia głosowania na terenie Kielc obowiązuje cisza referendalna i zakazane są wszelkie formy agitacji. Nie można zwoływać związanych z referendum zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień, rozdawać ulotek, zawieszać plakatów, czy bilbordów. Zabroniona jest też agitacja w lokalach wyborczych oraz na terenie budynków, w których znajdują się te lokale. Za złamanie ciszy grozi grzywna.

Reklama

Reklama

Reklama