Reklama

Reklama

Kielce: Uzbrojony bezdomny zatrzymany przez policję

Kielecka policja zatrzymała bezdomnego śpiącego na klatce schodowej jednego z bloków na osiedlu KSM. Mężczyzna był uzbrojony w siekierę i tzw. samoróbkę - przedmiot przypominający broń palną.

Maciej Ślusarczyk, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, poinformował, że do interwencji doszło w piątek wieczorem (4 grudnia).

- Policjanci kieleckiego oddziału prewencji oraz z komisariatu czwartego udzielili pomocy funkcjonariuszom Straży Miejskiej. Powodem był bezdomny mężczyzna, który spał na jednej z kletek schodowych w bloku na osiedlu KSM. Wydawało się, że to sytuacja jakich wiele. Okazało się jednak, że mężczyzna posiadał przy sobie siekierę i przedmiot przypominający broń palną oraz amunicję - powiedział.

Reklama

Niebezpieczne przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów. Natomiast 38-latek, który w momencie zatrzymania był trzeźwy, trafił do policyjnego aresztu. - Zabezpieczona broń trafi do ekspertyzy, po której może potwierdzić się fakt popełnienia przestępstwa - dodał Ślusarczyk.

Za nielegalne posiadanie broni palnej grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy