Reklama

Reklama

Jędrzejów: Dziecko wypadło z okna. Proces matki

Proces 33-letniej matki, oskarżonej m.in. o nieumyślne spowodowanie śmierci jej dziecka, rozpoczął się w czwartek w Sądzie Rejonowym w Jędrzejowie (Świętokrzyskie). 14-miesięczna dziewczynka zmarła po wypadnięcia z okna na IV piętrze – przebywająca z nią matka była nietrzeźwa.

Pod koniec maja, na jednym z jędrzejowskich osiedli 14-miesięczna dziewczynka wypadła z okna IV piętra mieszkania w bloku. Zginęła na miejscu. Dziecko w mieszkaniu przebywało z matką. Okazało się, że kobieta miała niemal dwa promile alkoholu we krwi.

Prokuratura prowadziła postępowanie w sprawie "narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki nad nim, i nieumyślnego spowodowania jego śmierci". Kobieta usłyszała takie zarzuty, a śledztwo zakończyło się aktem oskarżenia.

Reklama

W czwartek w jędrzejowskim sądzie rozpoczął się proces w tej sprawie. Jak poinformował PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach Jan Klocek, oskarżona przyznała się do zarzucanych jej czynów. Odmówiła złożenia wyjaśnień.

Sąd przesłuchał sześciu świadków. Dwóch kolejnych nie stawiło się - zarządzono przerwę w rozprawie do 16 stycznia.

Kobiecie grozi do 5 lat więzienia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy