Reklama

Reklama

Busko-Zdrój: Skandal na komendzie. Policjanci poniżali bezdomnych

Policjanci z Buska-Zdroju mieli wyśmiewać i poniżać zatrzymanych przez siebie bezdomnych. Jak podaje "Radio ZET" - funkcjonariusze wysyłali między sobą w internecie zdjęcia bezdomnych, komentując je m. in. "sexi Papi" czy "Mongoł". Sprawą zajęła się prokuratura.

"Śledztwo w sprawie nieprawidłowości, do jakich mogło dochodzić w Komendzie Powiatowej Policji w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie), prowadzi prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód" - poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz.

Prokurator zaznaczył, że postępowanie w kieleckiej prokuraturze rejonowej trwa od końca lipca. Prokopowicz dodał, że kompletowany jest materiał dowodowy, a śledztwo toczy się "w sprawie". "Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w komendzie, mówimy tu o innym elemencie niż mobbing" - dodał prokurator.

Reklama

Skandaliczne zachowanie policjantów

Informacje o nieprawidłowościach, do jakich mogło dochodzić w buskiej komendzie, jako pierwsze podało Radio ZET. W lipcu, powołując się na anonimowe relacje pracujących w Busku-Zdroju policjantów, redakcja podała, iż funkcjonariusze czują szykanowani ze strony przełożonych. Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach miało trafić 19 anonimowych informacji w tej sprawie.

Z kolei w piątek stacja podała, że policjanci z wydziału prewencji buskiej komendy mieli poniżać i wyśmiewać zatrzymanych bezdomnych. Robiono im zdjęcia jak siedzą na podłodze komisariatu i w toalecie. Zdjęcia zatrzymanych mieli sobie przesyłać funkcjonariusze w prywatnych konwersacjach w internetowych komunikatorach komentując je m. in. słowami "sexi papi" czy "wygląda jak Mongoł".

"Nic im nie można udowodnić, kierownictwo nie reaguje, bo dawało na to pozwolenie" - mówi anonimowo w rozmowie z dziennikarką Radia ZET jeden z funkcjonariuszy tamtejszej komendy. Radio opublikowało screeny z konwersacji.

Według Radia ZET, kontrolę w buskiej komendzie prowadzi policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje