Reklama

Reklama

Awarie wodociągów w Kielcach. Wypowiedź rzecznika hitem internetu

W ostatnich dniach mieszkańcom Kielc mocno dała się we znaki seria awarii wodociągów. Ludzie zmagali się z brakiem bieżącej wody. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik prasowy Wodociągów Kieleckich Ziemowit Nowak. Jego wypowiedź zrobiła furorę w sieci.

Rzecznik Wodociągów Kieleckich zabrał głos w sprawie awarii wodociągów na antenie TVP3 Kielce. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że trzykrotnie wyrecytował przed kamerą tę samą formułkę. Ani razu nie odpowiedział dziennikarzowi na zadane pytanie.

- Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje - powiedział Ziemowit Nowak, zapytany o przyczyny awarii w Kielcach.

Gdy dziennikarz powtórzył pytanie, rzecznik podkreślił, że... "już odpowiedział". 

Reklama

Nagranie szybo obiegło media społecznościowe i stało się hitem sieci. 

Internauci nie dali za wygraną i w komentarzach pod filmem dopytywali o przyczyny awarii. Ziemowit Nowak tym razem się zreflektował i udzielił odpowiedzi na wszystkie zadane wcześniej przez dziennikarza pytania. 

"Przyczyn awarii sieci wodociągowych jest wiele. Agresywność chemiczna gruntu, która wpływa na korozję, wstrząsy powstające np. podczas prowadzonych w pobliżu prac budowlanych, rodzaj i wiek użytego materiału, niskie temperatury, a szczególnie zmiana temperatur z dodatnich na ujemne i odwrotnie" - napisał na Facebooku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy