Reklama

Reklama

Arsenał broni w domu mieszkańca powiatu skarżyskiego

Ponad 700 sztuk amunicji, broń krótką i długą oraz tłumiki zabezpieczyli policjanci na posesji mieszkańca powiatu skarżyskiego (świętokrzyskie). Za posiadanie broni bez zezwolenia 66-letniemu mężczyźnie może grozić do ośmiu lat więzienia.

Świętokrzyscy policjanci już od pewnego czasu podejrzewali, że mieszkaniec powiatu skarżyskiego może mieć duże ilości broni i amunicji bez wymaganego pozwolenia. Podejrzenia potwierdziły się po przeszukaniu posesji i domu mężczyzny.

"Zabezpieczyliśmy blisko 750 sztuk amunicji różnego kalibru, pięć sztuk broni długiej, cztery krótkiej. Oprócz tego tłumiki i inne podzespoły do broni. Mężczyzna nie posiadał na to zezwolenia" - powiedział PAP rzecznik świętokrzyskiej policji kom. Kamil Tokarski.

Zabezpieczona broń i amunicja zostały przesłane do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego. "Będziemy sprawdzać, czy broń znaleziona u mężczyzny nie posłużyła do popełnienia jakichś przestępstw. Sprawdzamy także, czy 66-latek nie trudnił się handlem bronią" - stwierdził Tokarski.

Reklama

Dodał, że mieszkaniec powiatu skarżyskiego usłyszy zarzut posiadania broni bez wymaganego zezwolenia. Może mu za to grozić do ośmiu lat więzienia.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama