Reklama

​73-letnia aptekarka podejrzana o wyłudzenie siedmiu mln zł

73-letnia aptekarka i trzy inne osoby podejrzane o wyłudzenie z Narodowego Funduszu Zdrowia ponad siedmiu milionów złotych - informuje świętokrzyska policja. W mieszkaniu kobiety znaleziono ogromną ilość gotówki - niemal milion złotych.

Jak informują policjanci, ustalanie okoliczności sprawy trwało kilka lat. Z informacji śledczych wynika, że 73-letnia właściciela apteki na terenie woj. świętokrzyskiego wraz z trzema innymi osobami wyłudziła z NFZ ponad siedem milionów złotych.

Sposób, w jaki miała działać kobieta polegał na ubieganiu się o refundację na leki, które w rzeczywistości nie były wydawane pacjentom. Poświadczając wydanie wspomnianych leków, 73-latka miała składać do NFZ wnioski o ich refundację - pobierając w ten sposób wysokie kwoty od Funduszu.

Prawie milion złotych w mieszkaniu

Podczas zatrzymania, do którego doszło 14 lipca policjanci znaleźli w mieszkaniu kobiety ponad 930 tysięcy złotych w gotówce.

Reklama

Jak podają śledczy, pieniądze były ukryte niemal w każdym zakątku mieszkania - w szafkach, półkach, ubraniach czy w książkach".

TVN24 informuje, że kobieta usłyszała zarzuty i przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów, kwestionując jednocześnie część ustaleń śledczych, m.in. wysokość szkody.

Trzy pozostałe osoby także usłyszały zarzuty, jednak nie przyznały się do winy.

Za poświadczenie nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz pranie brudnych pieniędzy może grozić im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama