Reklama

Reklama

3,5-miesięczne wakacje dla uczniów z Szerzaw

Trzy i pół miesiąca wakacji będą mieli uczniowie Zespołu Szkół w Szerzawach w gminie Pawłów (woj. świętokrzyskie). W sobotę zakończą zajęcia lekcyjne, ponieważ od poniedziałku rozpocznie się przebudowa placówki.

Jak powiedziała dyr. Zespołu Szkół w Szerzawach Aurelia Piwko, w sobotę 18 maja odbędą się ostatnie zajęcia lekcyjne i od tego czasu dzieci i młodzież będą mieli już wolne. Jeszcze tylko 28 czerwca, kiedy wszystkie inne szkoły kończą rok szkolny, odbędzie się oficjalne zakończenie w kościele a nie w szkole, bo w placówce rozpoczęły się przygotowania do przebudowy budynku.

Reklama

Jak zapewnia Piwko szkoła odpracowała dłuższe wakacje w soboty. Łącznie było to 28 dni. O sprawie została poinformowana gmina Pawłów, która jest organem nadzorującym oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. - To nie były fikcyjne zajęcia w soboty, bo wszyscy - zarówno nauczyciele, rodzice jak i uczniowie - stanęli na wysokości zadania i sobotnie zajęcia odbywały się tak jak w inny dzień tygodnia - dodała Piwko.

Według Piwko dwa miesiące wakacji nie wystarczyłoby na zakończenie prac budowlanych, które rozpoczną się już w poniedziałek. - Istniały tylko dwie możliwości: albo wykonywanie tych prac w roku szk olnym, kiedy odbywają się zajęcia w szkole, albo druga ewentualność, którą wybrałam. Chodziło o nie narażanie dzieci na niebezpieczeństwo - dodała.

W szkole dobudowana zostanie jedna kondygnacja i wymieniony dach. Od 1 września uczniowie będą się uczyć w dodatkowych sześciu salach lekcyjnych. Lekcje odbywać się będą w systemie jednozmianowym, a nie jak dotychczas w dwuzmianowym.

Remont szkoły będzie kosztować ponad 1,2 mln złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu gminy Pawłów.

W Zespole Szkół w Szerzawach uczy się 345 uczniów. Placówka od początków swojego istnienia, czyli od 40 lat, nie była remontowana.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje