Reklama

Reklama

Zwolniono pięciu podejrzanych o atak na sklep koszerny

Prokuratura w Paryżu powiadomiła w czwartek o zwolnieniu pięciu osób z grupy 12 zatrzymanych w sprawie ataku na sklep koszerny. Siedem osób pozostaje w areszcie, w czwartek zostaną one przesłuchane przez sędziego śledczego.

Szef MSW Manuel Valls powiedział w środę, że niektórzy z zatrzymanych mogli mieć plany wyjazdu do Syrii, by wziąć udział w trwającym tam konflikcie zbrojnym.

Reklama

Z kolei według informacji prokuratury wśród zatrzymanych, którzy są w areszcie od soboty, byli organizatorzy ataku na sklep z koszerną żywnością na przedmieściach Paryża. W ataku tym we wrześniu ranna została jedna osoba.

Służby francuskie prowadzą śledztwo w sprawie domniemanej radykalnej siatki islamistycznej. W ramach tego śledztwa siedem osób z zatrzymanej w sobotę grupy stanie w czwartek przed sędzią śledczym z wydziału antyterrorystycznego.

W środę w wyniku śledztwa policja odkryła substancje wybuchowe w garażu należącym do jednego z zatrzymanych.

Władze obawiają się ataków na społeczność żydowską we Francji po tym, jak w marcu mieszkaniec Tuluzy o algierskich korzeniach Mohamed Merah zastrzelił przed szkołą żydowską nauczyciela i troje dzieci.

Ponadto w zeszłym tygodniu rząd w Paryżu poinformował, że groźba ataków terrorystycznych we Francji jest wysoka.

Dowiedz się więcej na temat: atak | sklep | Francja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne