Reklama

Reklama

Znaleziono rozbity samolot pasażerski

Szczątki indonezyjskiego samolotu pasażerskiego, z którym w niedzielę utracono łączność, zostały odnalezione w dystrykcie Oktabe w prowincji Papua na Nowej Gwinei - informuje Reuters, powołując się na przedstawiciela ministerstwa transportu. Na pokładzie maszyny znajdowały się 54 osoby, w tym pięcioro dzieci. Nie wiadomo, czy ktokolwiek przeżył katastrofę.

Na pokładzie były 54 osoby - 49 pasażerów, w tym pięcioro dzieci oraz pięcioosobowa załoga. Samolot ATR42-300 leciał z Jayapury, głównego miasta prowincji Papua, do Oksibil na południu tej prowincji. Jest to krótka trasa, na której lot trwa ok. 40 minut.

Reklama

Wrak samolotu znaleźli mieszkańcy jednej z wiosek. Według ich relacji maszyna rozbiła się o zbocze górskie - powiedział przedstawiciel ministerstwa transportu i dodał, że informacje te są sprawdzane.

Wiadomo, że lot odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych, niebo było ciemne i zachmurzone, co utrudniało poszukiwania.

Znaczną część indonezyjskiej prowincji Papua na Nowej Gwinei stanowią tereny górzyste i niedostępna dżungla. Dochodziło tam w przeszłości do katastrof lotniczych i nie wszystkie samoloty udało się odnaleźć.

Reuters odnotowuje, że linie Trigana Air Services od 2007 r. są na czarnej liście w Unii Europejskiej, co oznacza, że mają zakaz latania w europejskiej przestrzeni powietrznej z powodu obaw o standardy bezpieczeństwa. 

Od 1991 roku, kiedy Trigana zaczęła działalność, samoloty tej indonezyjskiej linii miały 14 poważnych wypadków.

Dowiedz się więcej na temat: samolot | Indonezja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy