Reklama

Reklama

Zmarła Meksykanka - prawdopodobnie miała 127 lat

Zmarła Meksykanka Leandra Becerra Lumbreras. Zdaniem rodziny i władz miała 127 lat i była najstarszym człowiekiem na świecie. Kobieta nie znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa, ponieważ nie miała oryginalnej metryki.

Meksykanka zgubiła swą metrykę urodzenia 40 lat temu, podczas przeprowadzki.

Reklama

Po weryfikacji innych dokumentów i danych osobowych, władze Meksyku zapewniły, że Leandra Becerra Lumbreras urodziła się 31 sierpnia 1887 roku.

Zdaniem rodziny kluczem do długiego życia ich babci, prababci i pra-prababci była jej duża aktywność i tryb życia: dobrze się wysypiała i odżywiała, nie stroniąc zwłaszcza od czekolady, i także to, że nigdy nie wyszła za mąż.

Leandra Becerra Lumbreras miała jednak pięcioro dzieci. Przeżyła wszystkie, podobnie jak większość wnuków. W ostatnich latach żyła głównie wspomnieniami z rewolucji meksykańskiej, która wybuchła, gdy Leandra miała 23 lata, i zakończyła się w 1917 roku.

Staruszka zmarła w czwartek w swym domu w mieście Zapopan na zachodzie Meksyku. Przyczyna jej śmierci nie jest znana. - Po prostu przestała oddychać - powiedział jej wnuk, 70-letni Samuel Alvear.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje