Reklama

Reklama

Zmarł francuski kardynał Jean-Louis Tauran

W wieku 75 lat zmarł w czwartek w Stanach Zjednoczonych przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego i kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kardynał Jean-Louis Tauran. W USA przebywał w związku z kuracją. Cierpiał na chorobę Parkinsona.

Zmarły hierarcha urodził się w 1943 r. w Bordeaux w południowo-zachodniej Francji. Od 1973 r. mieszkał w Rzymie, gdzie rozpoczął pracę w watykańskiej dyplomacji. Był urzędnikiem w nuncjaturach na Dominikanie i w Libanie. Na ostatnim konklawe w 2013 r. kardynał Tauran ogłosił wybór papieża Franciszka.

Reklama

Z nominacji Jana Pawła II był od 1990 r. szefem watykańskiej dyplomacji. Polski papież mianował go kardynałem w 2003 r. W 2007 r. został mianowany przez Benedykta XVI przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

Watykan przypomniał, że w kwietniu tego roku kardynał Tauran złożył ważną wizytę w Arabii Saudyjskiej. Przytoczono słowa, jakie tam wypowiedział: "To, co zagraża nam wszystkim, to nie starcie cywilizacji, ale starcie ignorancji i radykalizmu". 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje